Članovi Planinarskog društva „Glasinac“ Gorjana i Ilija Cvijetić, u rano avgustovsko jutro (28.08.2018.godine) krenuli su put Bjelašnice, planine koja je smještena u centralnom dijelu BiH, 25 kilometara od Sarajeva.
Naši članovi inspirisani ljepotama koje pružaju gorski predjeli, zaputili su se sa ciljem osvajanja vrha planine ( 2067 m.n.v.) na kome se nalazi meterlološka stanica, a ujedno to je i najviša stalno nastanjena tačka u BiH. Za pohvalu je činjenica što su se naši članovi odlučili da sami pohode planinu na kojoj i za vrijeme ljeta znaju biti surovi vremenski uslovi sa snažnim vjetrovima, te udarima groma.
Želja je postala stvarnost i uprkos lošim vremenskim prilikama za ovo doba godine Gorjana i Ilija su uspješno osvojili planinu koja je postala poznata za vrijeme 14. Zimskih olimpijskih igara, održanih u Sarajevu 1984. godine. Gusta magla smanjivala je vidljivost sa samog vrha, ali nije umanjila sreću i zadovoljstvo prenose nam utiske Gorjana i Ilija. Oni se zahvaljuju članu društva Želju Deliću koji im je dao kartu i sve potrebne instrukcije za odlazak u planinu koju treba pohoditi planski i organizovano postupati na temelju iskustava starijih i opreznijih planinara...
I na kraju ističe Gorjana da je pomenuti vrh najviši osvojen vrh u njihovom dosadašnjem planinarskom stazu.
Do naredne akcije Vedro
