Prve sedmice u avgustu protekle su atletske pripreme u Trebinju. Iako nam je primarni sport atletika pojedini atleticari su zeljeli da osvoje vrh Leotara.Zadnjeg dana priprema na pohod je krenulo po dvojica atleticara iz Banjaluke i Prijedora Sasa Dobrijevic , Bozidar Vujic, Jovan Rosic i Luka Ivicic, te sokocanin Danilo Delić. Uspon je bio lagan i brzo se ekipa popela do najvišeg vrha Leotara (1228.m.n.v.). Kada smo došli na vrh bili smo prijatno iznenadjeni jer smo gore pronašli ljude koji su nas ljubazno ugostili i ponudili nam kolače.
Oduševljeni planinom, pogledom koji se pruzio na cijelu Hercegovinu, novim iskustvom i druženjem sa istomišljenicima vratili smo se nazad...
